In-vitrofertilisatie verhoogt het risico op borstkanker

ONWAAR

De vraag werd al vaak gesteld. Vandaag is het antwoord klaar en duidelijk. Volgens het tot op heden grootste onderzoek dat werd gepubliceerd in het prestigieuze Journal of the American Medical Association (JAMA), verhogen de eierstokstimulerende behandelingen die voorafgaan aan in-vitrofertilisatie (IVF) de kans op borstkanker niet.

Noodzakelijk voor in-vitrofertilisatie is de tijdelijke toename van bepaalde seksuele hormonen (oestrogeen en progesteron). Het probleem is dat deze hormonen de ontwikkeling van bepaalde borsttumoren kunnen bevorderen. Gelukkig heeft het onderzoek aangetoond dat de toediening van deze hormonen binnen het kader van IVF-behandelingen het risico op kanker niet verhoogt. Een geruststellend bericht.

Ontdek meer feiten en fabels rond borstkanker

Getuigenissen

In 2011 was Nadine net klaar met haar behandeling tegen borstkanker. Samen met Michèle poseerde ze voor de foto’s die de hoofdstukken haarverzorging en gezichtsbehandelingen in onze schoonheidgids Goed verzorgd, beter gevoel illustreren.Lees verder